O blogu

Tytuł: Król Lew: Historia Nieznana
Gatunek: fanfiction Disneyowskie
Adres: www.the-lion-king-forgotten-story.blogspot.com

     ,,Bajki zwykle mają to do siebie, że zaczynają się przeróżnie. Czasami niespodziewanymi odwiedzinami czarodzieja w hobbiciej norce, czasami deszczem magicznych listów z zaczarowanej szkoły, a czasami nawet przenosinami do zimowego świata za sprawą zwykłej starej szafy". I tymi właśnie słowami witam Was na fanfiction o Królu Lwie.
A to dlatego, że ja również chciałabym opowiedzieć bajkę  trudno nazwać to moje opowiadanie czymkolwiek innym. O czym dokładnie jest? No cóż... Trochę o przyjaźni, trochę o wojnie, trochę o zabawie, trochę o intrygach i trochę o przygodzie. A przede wszystkim: o poszukiwaniach własnego miejsca w wielkim świecie. W świecie, w którym zaciera się granica pomiędzy miłością a szaleństwem, wesołością i smutkiem, przeszłością i przyszłością, wreszcie: wiecznym Kręgiem Życia a spiralą okrucieństwa i śmierci.

Nie każdy bohater musi być piękny, odważny, silny czy mądry, żeby być zdolnym do niezwykłych czynów. Nie każdy moment wzniosły i poważny, aby posiadać głęboko ukryte piękno, a nie każda chwila wesoła i pełna sielanki, by zawierać w sobie szczęście. Seria Króla Lwa udowodniła to już wiele razy, idealnie balansując pomiędzy powagą a humorem, mrokiem a beztroską (i właśnie dlatego nasz fandom tak ceni sobie owe filmy c; ). W trakcie pisania staram się tym kierować, mimo że wiem, iż Historia Nieznana zawsze będzie stała daleko za klasycznym i kochanym przez nas oryginałem. Pomimo to postaram się z całych sił odwzorować klimat filmów, jednocześnie dodając w istniejące już uniwersum wiele od siebie.

Na samym początku ta opowieść to były dwie niezależne serie: czterosezonowa seria Historii Nieznanej wymyślona jeszcze w dzieciństwie i poważniejszy, bardzo krwawy ,,film" Król Lew 4: Rebelia. Potem jednak odkryłam, że ciężko jest mi się podzielić pomiędzy dwoma fanficami z tego samego uniwersum: najmroczniejsze cechy Rebelii zaczęły wkraczać w niewinne (jeszcze wtedy!) szeregi Historii Nieznanej. Wiedziałam, że jedno muszę zaakceptować kosztem drugiego, bo inaczej całkiem się w nich pogubię i zatracą sens.
No i postanowiłam je połączyć.
Absolutnie nie żałuję tej decyzji — i tak dochodzimy do momentu, w którym poznają się ,,Bogini Chaosu Kirra", Wyrzutek, uciekinierka, wygnaniec z Gór Burzliwych oraz Rozmawiający z Duchami. Czego się więc spodziewać po tych podejrzanych tytułach w Spisie Treści?... Wszystkiego! Jeden odcinek jest typowo bajkowy, inny refleksyjny, jeszcze inny brutalny, a jeszcze inny... dziwaczny (plus skromna dawka mojego... em... specyficznego humoru). Raz będziemy brnęli przez skwar pustyni, innym razem odwiedzimy górskich braci lub Simbę na Lwiej Skale, a nawet samego Imperatora w jego ognistej siedzibie.
       Czy opowiadanie jest zgodne z samym kanonem KL1 i KL2? I tak i nie. Łącząc świat Króla Lwa i głębokie zamiłowanie do powieści fantasy, utworzyłam całkiem nowe uniwersum  rządzące się własnymi, często szalonymi zasadami. Zawsze marzyłam o wykreowaniu własnej animacji i w pewnym sensie właśnie tym jest Historia Nieznana. Mimo że wydarzenia z KL1 i KL2 zostały zachowane, Historia Nieznana ma inne wyglądy większości postaci, własną kreskę i sens wydarzeń (podobnie jak The Lion Guard). Muszę także ostrzec: niektóre designy bohaterów są kompletnie odrealnione, czasem dziwne, ponieważ kocham kolorowe, oryginalne charakterki, a przecież piszę i rysuję w większej mierze dla siebie — nie dla żadnego wydawnictwa lub czyjejś uwagi  dlatego też nie ograniczam się pod tym względem. W końcu w hobby najważniejsza jest dobra zabawa! c;
Jeśli więc już wpadłeś tu do mnie w ten malutki internetowy zakątek w poszukiwaniu przygody, to wiedz, że zawsze będziesz tu mile widzianym gościem!

6 komentarzy:

 1. "Coś nowego,świerzego,jeszcze nikt na taki pomysł nie wpadł"-Oto moja opinia

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomocy! piesze książkę ale robienie planu a samo pisanie to dwie różne rzeczy. Licze że ktoś mi coś doradzi a jeżeli nie to cóż.....bende uśmiercona zklęciem prze Lorda Voldemorta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady. W internecie z pewnością znajdziesz wiele poradników, które ułatwią Ci to zadanie.

   Usuń